2009. október 29., csütörtök

A MAJL csapatainak bemutatása 4. - Hevület SE

Az a csapat következik, akire a hozzáértő is csak annyit jegyez meg: No Comment. Nyolc bajnoki cím, dicsőséges történelem, és persze a tavalyi döntő emléke. Remélem ott lehetünk az idén is az ellenük rendezett meccseken!


A B-csoport első számú csapata, egyben a bajnokság egyik toronymagas esélyese a rekordbajnok, a Liga történetével szinte már egybeforrott társaság, a székesfehérvári Hevület SE együttese.

Aki csak laikus szemmel végigtekint az eddig lezajlott 15. bajnoki évad dicsőséglistáján már annak is nyilvánvaló, hogy ez az alakulat az, amely nélkül egyszerűen nem létezhet Magyar Amatőr Jégkorong Liga.
Nyolc bajnoki cím (1997, 2000, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008), négy ezüstérem (1999, 2001, 2004, 2009) és két harmadik helyezés (1996, 1998) mellett mindössze egyszer végeztek a negyedik helyen (1995), ami egyben az eddigi leggyengébb szereplésük.

A hozzáértők és a Ligát régóta figyelemmel kísérők nyilván oldalakat tudnának írni arról a sikertörténetről, amelyben a Hevület képes volt mindig előre, újabb és újabb sikerek útjára lépni. Sajnos én sem hozzértő, sem Ligabányász nem vagyok, így, mint már a sorozat előző részeiben is, a meglévő információk birtokában próbálom meg mindenki figyelmét és hangulatát a reménybeli felsőházi rájátszás-meccsekre felcsigázni. Azt gondolom, aki ott volt 2009. március 21-én a MAJL tavalyi döntőjében, annak csak egyetlen kívánsága és vágyálma lehet erre a szezonra: adasson meg az esély a Hevületnek, hogy visszavágjon a Jégveled csapatának. Amennyiben így alakul mondanom sem kell, lesz egy-két szavunk annak érdekében hogy ez ne sikerüljön!

Ahhoz, hogy ne írjak végig hosszú oldalakat, tényleg csak röviden elevenítsük fel az elmúlt tizenöt évad legfontosabb momentumait.

Az első MAJL szezonban, 1994/95-ben, tehát a Hevület már ott volt a pályán. A kilenc csapatos bajnokság negyedik helyén végeztek, ami a csapat eddigi legrosszabb végső helyezésének számít. Összejöhetett volna itt is a bronzérem, de az erről döntő mérkőzést a Balatonfenyvesi Küszök nyerték 4-1-re, így a végére maradt az alapszakaszban elért negyedik pozíció (10-1-5-ös mérleg).

Az első érmet már a következő évben a Hevület játékosok nyakába akasztották. Az alapszakaszbeli dobogó után (6-3-3-as mérleg) a bronzmeccsen győztes csapat az előző év bajnokát, a Váci Darazsakat tudta legyőzni.

Innentől beköszöntött az azóta is tartó fémkorszak, hiszen a Hevület minden évben érmes helyen fejezte be a szezont. Sőt! Rögtön a következőben, 1996/97-ben meg is szerezte első bajnoki címét. Kezdésként megnyerték az alapszakasz Nyugati-csoportját, majd az egyenes kieséses szakaszban sorendben átléptek a Nagykőrösi Farkasokon (11-0, 14-1) és a Váci Darazsakon (5-0, 3-2) majd a döntőben megcsinálták a trónfosztást, hiszen a bajnoki címvédő R’N’R Cannibalz gárdáját sikerült kétvállra fektetniük meggyőzően, 7-3 arányban.

Eljött 1997/98, és a fehérvári kompánia visszacsúszott a harmadik helyre. Pedig minden adott volt az előző idény megismétléséhez. Fölényes, 12 győzelemmel, így 100%-kos teljesítménnyel végialázták az alapszakasz Keleti-csoportját, majd a négy közé jutásért a Váci Darazsakat is (2-0, 11-0). Ekkor jött azonban a hullámvölgy, és az elődöntőben kettős vereséget mért rájuk a már K-Sped Cannibalz (3-5, 2-3) néven futó rivális csapat, akik visszavágtak az előző idényért, és végül bajnokok is lettek.
A bronzmeccsre mégis sikerült összekapni az ütőket, és a Ferencvárosi Pingvinek ellen 4-3-mal hozni az érmet.

A csúcsra nem vitt vissza könnyű út, hiszen 1998/99-ben is „csak” az ezüst jött össze. Az akkor aranykorszakát élő (és két csapatot is indító) Ferencvárosi Pingvinek a döntőben 4-3-ra győztek ellenük, egy alighanem a tavalyihoz hasonló izgalmakat hozó mérkőzésen.
A fináléba azonban itt is egy hibátlan mérleggel megnyert B-csoport (14-0-0 volt a mérleg), sima negyeddöntő (a Pingvinek második csapata ellen 10-3, 13-1) és elődöntő vezetett (Hokillák 2-1, 6-1). Az egyetlen vereséget a legfontosabb meccsen, a döntőben szenvedte el a csapat!

Hogy mi történt a Hevülettel az „elfeledett” években kevés konkrét fogalmunk van, azonban a legfontosabbakat tudni lehet. Az 1999/2000-ben zajló idényben sikerült visszakapaszkodni a csúcsra, megszerezve a klub második MAJL-bajnoki címét. Megvédeni, nem sikerült (2000/01: 2.helyezés), de 2001/02-ben már megvolt a harmadik is. Azóta a Hevület a MAJL rekordbajnokának mondhatja magát.

A 2002/03-as szezont tehát harmadik alkalommal kezdhette címvédőként a Hevület. Az alapszakasz A csopotjának megnyerése sikerült, is méghozzá úgy, hogy egy nagy versenyfutásban az akkori legnagyobb riválist, a Cannibalzt sikerült a második helyre taszítani. Kettejük párharcában a Hevület egy hazai 5-5-öt követően, idegenben volt képes győzni (4-3), ami meg is hozta a csoportelsőséget.
A rájátszásban aztán ugyanez maradt a sorrend, 11-2-1-es végső mérleggel a fehérváriak végeztek az első, a Cannibalz (9-2-2) pedig a második helyen.
Egy álomdöntő keretében a két csapat nem volt már egy súlcsoportban, és a Hevület tisztázta melyikük uralja a Ligát, 5-1-es győzelmük azt jelentette, hogy először sikerült megvédeni bajnoki címüket. Ez volt összességében a negyedik.

Egy évre rá a kívülállók számára nem sokat változott a világ. Annál inkább a két örök riválisnak. A Hevület 7-0-1-es mérleggel nyerte meg a B-csoportot, míg a Canniblaz csak szenvedett az A-jelű kvartettben, és csak a harmadik helyen kvalifikálta megát a rájátszásba. Ott azonban, miután kizárták az alapszakaszban előttük végző Lehel JSE csapatát, sikerült megelőznie a BVSC-t és a Szegedi Fekete Legyeket, így ha minimális előnnyel is, de bejutott a döntőbe és esélye nyílt új fejezetet nyitni a Hevülettel szembeni küzdelem történetében.
És meg is csinálták. A döntő alighanem minden idők második legnagyobb mérkőzése lehetett (a tavalyi finálé után). A hosszabítás végén az eredményjelzőn álló 5-5 után a Cannibalz büntetőkkel nyert finálét és ült utoljára a MAJL trónjára.

De csak egy évig. A következő évben 2004/05-ben pár csapat az akkor induló (és hamar befuccsoló) OB/IIB bajnokságba távozott, így a szezont csupán hat csapat csinálta végig.
Az alapszakaszt megnyerte a Hevület, ahogy a körmérkőzéses rájátszást is. Igazi vetélytársa csak az első körben volt, mégpedig a RAFC Pingvinek csapata. A Cannibalz csak a harmadik helyet szerezte meg.
A bajnok egy fontos egyéni sikert is elért: Kiss Norbert Tamás nyerte el az év hátvéde címet, Miklós Attila és Ádám Zsolt pedig a gólpassz lista első, és második helyén végzett (előbbi 25, utóbbi 19 találattal).
E két játékos neve külön fejezetet is megérdemel. Mindketten már az első szezonokban ott voltak a keretben és mind a mai napig ott is vannak!.És ha már ott voltak és ott vannak, minden évben le is tettek az asztalra valami maradandót. Felsorolni nehéz volna, de ők ketten sorozatosan, ott voltak a góllövő, gólpassz, illetve a kanadai lista élmezőnyében. Minden bizonnyal hiányos számítások szerint Ádám Zsolt nagyjából száz gólt és több mint hetven gólpasszt korcsolyázott eddig össze a MAJL-ban. Kollégája, Miklós Attila már legalább 120 gólnál, és 150-nél is több gólpassznál tart.

A csapat számára ekkor kezdődött el az igazi aranykor. A 2005/06-os bajnokságban a z együttes újra címet védett és megszerezte a hatodik bajnoki címet. Hibátlanul, nyolc győzelemmel megnyerte az A-csoportot, majd a felsőházi rájátszást is, pedig itt nem szerepeltek jól. Váratlan hazai vereség a BVSC-től (2-5) játék nélküli 0-5-ös zakó a városi rivális Jegesmedvéktől, és egyetlen hazai győzelemként egy játék nélküli 5-0 a (CSZKA) Cannibalz ellen. Idegenben azonban behúzták amit kellett: 8-4 a Jegesmedvék, 7-2 a BVSC és 3-3 a Cannibalz vendégeként.
A csapat a döntőben megrázta magát és amikor kellett, 7-4-re elpáholta a fehérvári házidöntőn a Medvéket.

2006/07-ben újra sikerül megvédeni az aranyat. Ebben legnagyobb riválisuk egész évben a BVSC volt, akik azonban sem az alapszakasz A-csoportjában (6-4, 4-1), majd a rájátszás után a döntőben sem tudták a bajnokcsapat útját állni (2-0). Ekkor lett a torna legjobb csatára Miklós Attila, aki dicsőséges egyéni karrierje egyik csúcsára ért, 40 ponttal megnyerve a kanadai táblázatot (G.: 18, A.: 22).
A góllövőlistán is ekkor tűnnek fel olyan egyéniségek, mint Börczi Tamás és a már veterán Fehér Ferenc (mindketten 21 góllal a második helyen végeztek). Valamint Kiss Norbert Tamás, aki 25 assziszttal a gólpassz lista első helyezettje lett (Miklós Attila után).
A díjesőből látszik, a Hevület addigi legerősebb szezonját tudhatta maga mögött, úgy hogy Ádám Zsolt ezúttal nem játszott főszerepet a sikerekben.

Eljött a 2007/08-as szezon, ahol folytatódott a versenyfutás a BVSC-vel. Ez a két csapat meg is nyerte az alapszakasz A-, illetve B-csoportját. Izgalmas rájátszás végén, ahol a Hevület nyeretlen maradt a fővárosiak ellen (otthon 2-4, idegenben 4-4), eljött a tavalyi döntő visszavágója, ahol ismét, ha szorosan is, de megvédte címét a Hevület SE (3-2).

2008/09. Sorrendben az ötödik bajnoki cím megszerzése lebegett a csapat vezetőinek, játékosainak szeme előtt. Elkezdődött az alapszakasz egy, a Jegesmedvék ellen aratott 4-3-as, a Zalai Mamutok elleni 4-2-es, a Jégveled elleni 6-3-as, a Hokillák elleni 16-2 es győzelemmel. Ekkor csúszott be az első zakó (4-6, Jegesmedvék), amit a Mamutok és a Hokillák elleni visszavágó feledtetett (9-2, 13-0), ám a Jégveled elleni hazai vereség (3-4) azt jelentette, hogy csak a csoport második helyén jutottak be a felsőházi rájátszásba.
Ott azonban mind a hat meccset hibátlanul teljesítették is (BVSC 4-1, 4-3, Pingvinek 4-0, 5-2, Debreceni Sólymok 6-0, 11-4).
Következett a döntő, aminek a történetét mindenki ismeri, 3-0-ról az utolsó pillanatokban egyenlített ki ellenük a Jégveled csapata, amely aztán büntetőkkel meg is nyerte fennállása első bajnoki címét, letaszítva trónjáról a Hevületet.
Azt a csapatot, amelynek a célja nem lehet más, mint a cím visszaszerzése. A fent felsorolt öszes kiváló játékos - Ádám Zsolt, Miklós Attila, Börczi Tamás, Fehér Ferenc, Kiss Norbert Tamás, valamint a tavaly a legjobb kapus címet elnyerő Szabó Tamás – a többiek mellett mind csatasorba fognak állni és nem fognak kegyelmezni ha kell.

A Jégveled-Hevület örökmérleg, és az eddigi párharcok eredményei:
2004/05: alapszakasz, otthon: 0-19, idegenben: 1-15
2007/08: alapszakasz, otthon: 4-4, idegenben: 3-4
2008/09: alapszakasz, otthon: 3-6, idegenben: 3-6, döntő: 4-3
Összesen: 7 mérkőzés, 2 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség 19-55-ös gólkülönbség

Utóirat:
A tavalyi elvesztett döntő után rendkívül csalódott Hevület játékosok korcsolyáztak le a jégről. Aki már bárhol, bármilyen körülmények között volt részese vesztes csapatnak, tudja milyen érzés lehet úgy elveszíteni egy döntőt, ahogy akkor az velük történt. Ha hozzávesszük, hogy előtte öt éven keresztül mindig győztesen hagyták el a jeget, azt gondolom érthető hogy nehezen feldolgozhatóak voltak az akkori események.
Ennek ellenére rendkívül sportszerűen viselkedtek vesztesként is, ezért muszáj volt odatapsolnom nekik.
Sokáig meg fog maradni az emlékezetemben az a nem egy fehérvári játékos, aki az akkor önfeledten ünneplő Hidegfront felé is odatapsolt, mielőtt bevonultak volna az öltözőbe! Utólag is gratulálok nekik a mutatott játékért és a sportszerűségükért!

Tovább >>>

A MAJL csapatainak bemutatása 3. - Drago Skorpiók

Végre megvan a pontos kezdés időpontja. 2009. november 9, 21:30. Ekkor indul számunkra el a szezon. Sorozatunk mai részében első ellenfelünkkel, a Drago Skorpiókkal foglalkozunk.

A Drago Skorpiók csapata különböző neveken (régebben Skandináv Skorpiók voltak) 1998 óta tagja a MAJL küzdelmeinek. A csapat a stabil tagság mellett mérsékelt sikereket ért el, miközben 2004/05-ben az OBII/B-ben is kipróbálta magát.
Legjobb helyezésük a 2003/04-es idényben megszerzett hatodik hely.

Suhanjunk végig a róluk szóló, és fellelhető feljegyzéseken, hiszen a lelkesedés mint tudjuk, hegyeket képes megmozgatni, és erre az A-csoport összes csapatának érdemes lesz odafigyelnie. Gondolom hangúlyoznom sem kell senkinek, hogy mivel a Jégveled hazai pályán éppen a Skorpiók ellen kezdi meg a küzdelmeket, a mi figyelmünk, duplán, triplán sem lankadhat!

Az első indulás tehát 1998/99-ben történt. Ekkor rekordszámú, 17 induló csapat rajtolt el a MAJL-ban, köztük a csípésre kész Skandináv Skorpiókkal. Az, hogy a csapat a szezon végén a 17. helyen zárt az egy dolog, viszont azt gondolom dícséretes, hogy ezen nem sokáig keseregtek. Bizonyítja ezt az is, hogy nem kerültek az enyészet útvesztőjébe mint sajnos sok, akkor előttük végzett vidéki együttes.
Ebben az első szezonban a Skorpiók 14 alapszakaszbeli meccsükből mindet elveszítették, 21 szerzett gól mellett kaptak 178-at, így volt hová fejlődni.

Erre nem nagyon tudjuk mennyire került sor. Az biztos, hogy a következő bajnokságban a 13. helyet szerezték meg, majd 2002-ben hetedikek lettek de sajnos ugye három szezonról semmilyen információ nem áll rendelkezésre.

Az viszont biztos, hogy 2002/03-ban is az utolsó helyet tudták csak elcsípni a nyolccsapatos ligában. Ez a dicstelen helyezés főleg a rájátszásnak köszönhető, hiszen az alapszakaszban három győzelmet (Ligeti Jegesmedvék 8-4, Debrecen 9-0, Pét 9-5) és egy döntetlent (idegenben a Pét ellen 2-2) is sikerült összehokizni a négy vereség mellett.
Eztán a visszalépések miatt a nyolccsapatos rájátszásban az utolsó helyre csúsztak vissza. A szezon legnagyobb sikere és egyben egyik legnagyobb meglepetése a Hevület székesfehérvári 6-2-es legyőzése volt! Az összes többi mérkőzést elveszítették.
A 7. helyért játszott helyosztón szintén simán, 7-1-re lépte le őket a BVSC.

A 2003/04-es szezon a Skorpiók legsikeresebb idénye volt. Megszerezték a hatodik helyet, miután az alapszakasz A-csoportjában kétszer is legyőzték a Pécset, és a rájátszásban is sikerült megelőzni a Ligeti Jegesmedvéket és a Lehel JSE-t (utóbbit a Liga kizárta a bajnokságból).


Egy év OBII/B után (miután az a bajnokság nem indult el többet), visszatért a csapat a MAJL berkeibe, és sikerült is megszerezni a nyolcadik helyet a 2005/06-os szezonban (a Péti Jégmadarak és a Jégveled előtt). Érdekesség hogy az alapszakaszban szerzett három pontot mind idegenben sikerült begyűjteni a Jégveled (11-6), illetve a BVSC (3-3) ellen.
A 7-10. helyért folyó rájátszásban aztán a Skorpiók végeztek az élen, miután hazai pályán három győzelmet is aratott a csapat a Zalai Mamutok (6-5) a Jégveled (9-6) és a Pét ellen (3-1). Tovább erősítve az idegenbel specialista nimbuszt el kell mondani, hogy a Mamutok elleni vendégfiaskó (4-6) mellett a másik két idegenbeli meccset is hozni tudta a csapat (Jégveled 3-2, Pét 6-3).
A sportsors igazságtalansága, hogy ezen remek alsóházi menetelés után a hetedik helyet mégsem sikerült megszerezni, hiszen az ezen helyért kiírt csatát a Zalai Mamutok nyerték 5-3 arányban.

A2006/07-es szezonban sem lettek utolsók a Skorpiók, hiszen megelőzték a White Sharks gárdáját. Négy győzelmet is sikerült aratni az alapszakaszban (Jégveled 2-1 és 6-5, Zalai Mamutok 9-8, RAFC 5-3) egy iksz (4-4 Pét) és öt vereség mellett.
Az alsóházi rájátszásban aztán ezúttal nagyban visszaestek, mindössze egy győzelmet tudtak aratni a Ligeti Bikák ellen (7-5).
Mivel helyosztót nem rendeztek az alsóházban, így maradt az utolsó előtti, azaz 11.hely.

Ehhez hasonló eredményt sikerült elérni a következő évben, a 2007/08-as szezonban is. A tízcsapatos bajnokság 9. helyén végzet a csapat az Újvárosi Hokillák előtt, akik ellen az alapszakaszban sikkerel meg is vívták mindkét mérkőzést (8-0, 6-3), majd a rájátszásban ugyanezt megismételték (8-1, 6-2). Az így szerzett győzelmek a Sharks elleni 3-3 mellett elégnek bizonyultak a kilencedik helyezéshez.

A tavalyi szezonban aztán sikerült egy újabb lépést megtenni, és a Hokillák mellett a White Sharks is a csak a hátukat nézte az idény végén. Mindezt új, Drago Skorpiók néven (erről később).
Az alapszakaszt rögtön egy idegenbeli (stílusosan!) győzelemmel kezdték a Sharks ellen (2-3), majd egy elég rossz sorozatot futva ez az egy diadal maradt 9 vereség mellett az egyetlen győzelem a csoportban.
Az alsóházi rájászásban aztán sikerült kiharcolni a hetedik helyért zajló mérkőzést, ahol azonban egy 4-4 után büntetőlövésekel elvéreztek a Zalai Mamutokkal szemben.

A fentiekből én azt szűröm le, hogy félvállról venni őket, még hazai pályán, még egy bajnoki nyitányon sem szabad! Okoztak ők már kellemetlen perceket nem egy komoly csapatnak.
Szintén nem szabad figyelmen kívül hagyni az ellenük eddig lejátszott mérkőzések eredményeit sem. Igaz, mind a nyolc meccsre elég régen került sor, az azért látszik, hogy biztosra nem szabad menni ellenük:
2005/06-os szezon, alapszakasz: 6-11, és 5-1, alsóházi rájátszás: 6-9 és 2-3.
2006/07-es szezon, alapszakasz: 5-6 és 1-2.
Örökmérlegünk ellenük tehát elég rémisztő:
6 meccs, 1 győzelem és 5 (!) vereség, 25-32-es gólkülönbség.

A Skorpiókkal kapcsolatos teljes kép alkotásához elengedhetelen egy tágabb képre is rávilágítani, az egyesület ugyanis nem kizárólag a felnőtt amatőr bajnokságra pozícionálja magát.


Mostani nevük, Drago Skorpiók, nem véletlenül hajaz egy lelkes, sokszoros magyar bajnok, és sokszoros román válogatott jégkorong játékosra-edzőre, Dragomir Györgyre (lentebb jobbra). Ő ugyanis a Skandináv Skorpiók alapjain 2006-ban alakult egyesület fizikai-szellemi vezére.

Azt, hogy a Drago Skorpók küldetése, és a honi jégkorongéletben betöltött példamutató szerepe túlmutat a MAJL keretein, jelzi, hogy különböző korosztályos csapatokban több, mint 70 gyerek jégkorongozik, akik nagy része egyben igazolt versenysportoló is egyben. A gyerekek szakmai nevelése mellet nagy hangsúlyt fektetnek a kicsik egészséges fejlődésére is, fizikai állapotukat (testzsír, izomzat, szív terhelés vizsgálata) is folyamatosan figyelemmel kísérik.

A bajnoki küzdelmeket egy tehát egy, olyan ügyért is kiálló csapattal kezdjük, mely azt gondolom, eredményektől függetlenül a mindenkinek kijáró tisztelet mellett is igazi értéket képvisel...


2009. november 9. 21:30 – KEZDÉS!!!

Utóirat:
Itt szeretném elmondani, hogy a Magyar Amatőr Jégkoron Ligában most első alkalommal induló Szombathelyi Pingvinek-ről nem sikerült sok információt szereznem. Azt azért érdemes tudni, hogy az idén nem induló Zalai Mamutok csaknem két teljes (az ügyesebbik) sora átigazolt a vasiakhoz...
Az A-csoportot bemutató sorozat tehát itt véget is ér. De csüggedni nem kell, hamarosan következik a B-csoport!

Tovább >>>

2009. október 28., szerda

A MAJL csapatainak bemutatása 2. - Ferencvárosi Pingvinek

A MAJL idei mezőnyének csapatait bemutató sorozat második részében a Ferencvárosi Pingvinek együttesét járjuk körbe.

A sorozat mai részében a MAJL egyik legpatinánsabb csapatát, az idei szezonban is Ferencvárosi Pingvinek néven induló társulatot igyekszem bemutatni.

A feladat nem könnyű és több oldalról is túlhatározott. Elég annyit megemlíteni, hogy ez a csapat már az első, 1994/95-ös szezonban is ott volt az indulók között. Dicsőséglistáján egy bajnoki cím (1999-ben), három ezüstérem (1995, 1996, 2005) és egy bronzérem (2003) szerepel és mindössze egyszer végeztek az ötödik helynél gyengébb pozícióban (2000: 7.hely).

Nagyjából tehát egy időben alakult a csapat a MAJL-lal 1994-ben, Csiszár István és társai áldozatkész munkája nyomán. A csapat 2003 és 2008 között RAFC Pingvinek néven szerepelt, tavaly azonban visszatértek a gyökerekhez. Hagyományaikat és erejüket jelzi, hogy volt olyan idény, melyben két csapatot is indítottak. Emellett a Pingvinek rengeteg színes játékos-egyéniséggel és pillanattal ajándékozták meg a műértő közönséget.

Egy igazi időutazásra invitálom a kedves olvasókat végihaladva az ismert szezonokon, kérem higyjék el, érdemes!

1994/95. Elindul a MAJL első szezonja, papíron 9 csapattal, köztük a Pingvinekkel. Sajnos a mérkőzésekről nem sokat lehet az idő távlatából tudni, az azonban bizonyos, hogy a csapat megnyerte az alapszakaszt! Tizenhat meccsből 12 győzelem, 2 döntetlen és 2 vereség után holtversenyben az első helyen végeztek a kezdeti idők másik sztárcsapatával a Váci Darazsakkal együtt (gólarány: 83-33 !).
A bajnoki címről döntő mérkőzésen azonban a vidéki csapat simán győzött 3-0-ra. De zsebben volt az ezüstérem!

1995/96. Újabb ezüst. Egy hétcsapatos Liga és 12 megvívott alaszakasz mérkőzés után (8-2-2-es mérleg), melyben másodikként lett jog szerezve a döntőre, újra térdet-fejet kellett halytani egy korai nagycsapat, az R’N’R Cannibalz előtt (1-3).

E kezdeti idők egyértelműen igazi Pingvines sztárokat adtak a Ligának. Elsőként kell megemlíteni Dande Krisztiánt, aki 1995-ben a kanadai táblázat első helyén végzett (G:33, A:14), és Török Tamást, aki ugyanezen a listán második lett (G: 22, A: 20). E két játékos 1996-ban megismételte a jó szereplést. Török megnyerte a kanadait (G: 20 A: 5), míg Dande a negyedik helyen végzett (G: 14, A: 4).

1996/95. Ebben az idényben csak a negyedik hely jött össze. Hiába lett Dande Krisztián gólkirály 28 góllal (12 gólpasszal a kanadai táblázatot is megnyerte), és hiába tűnt föl Homonnay Nimród (14 gól, 10 gólpassz), a végelszámolásnál voltak erősebb csapatok is (Hevület, Cannibalz, Darazsak).
Az alapszakaszban a Pingvinek 10 meccsből megnyert kilencet (az egyetlen vereség egy játék nélküli, Debrecen elleni mérkőzésen, zöld asztal mellett született), így volt remény a bajnoki címre.
Az akkori lebonyolítás szerint nem rájátszás, hanem egyenes kieséses rendszerű szakasz vezetett a helyosztókig. Itt a legjobb négybe kerülésért a Dunaújvárosi Jégtörőkön sikerült kettős győzelemmel túljutni (5-4, 3-2), ám az elődöntőben két vereségbe szaladtak bele a Pingvinek a a Cannibalz ellen (1-5, 4-6).
Ez megtörte a lendületet, és a Darazsak ellen a bronzmeccs is elveszett (1-5).

1997/98. Újra nagyszerű alapszakasz (8-1-3-as mérleg és második hely ), de a végén újra „csak” negyedik hely. Az elődöntőben visszavágtak a Jégtörők (3-4, 3-3), és a bronz megint nem jött össze (K-Sped Cannibalz, 7-8). Ami örömteli lehetett: ismét remek szezon az elnyűhetetlen Dande Krisztiántól (21 góllal harmadik a góllövő listán) és Homonnay Nimródtól (14 gól), akik mellé csatlakozott Hegedűs Zsolt is (G: 14 , A: 16 – ez utóbbiból a legtöbbet gyűjtötte a szezonban).

1998/99. Az aranyszezon. A Pingvinek két csapattal is indultak ebben a bajnokságban. Az első csapat a rájátszást 4 vereség mellett 12 győzelemmel tudta le, mellyel az A-csoport harmadik helyén végzett a Cannibalz és a BVSC mögött. Ugyanebben a csoportban a Pingvinek II. pedig megszerezte a negyedik helyet (7 győzelem, 9 vereség).
Innentől az egyenes kieséses szakaszban kezdődtek ám az izgalmak!
Az első csapat újra a Dunaújvárosi Jégtörőkkel került össze a negyeddöntőben és az első meccset el is vesztette 2-3-ra, így a visszavágón szerzett 4-2-es győzelem nem akármilyen hangulatú mérkőzés lehetett. A második csapat a Hevület ellen két sima vereséggel búcsúzott a szezontól (3-10, 3-13).
A Pingvinek I. azonban már nem állt meg. Előbb nagy csatában kiharcolta a döntőt a Cannibalz ellen (6-6, 3-2), majd meg is nyerte azt a Hevülettel szemben egy alighanem csontkemény finálé után (4-3).
A Pingvinek a csúcsra értek, és velük együtt Dande Kriszitán is (37 gól mellett 37 gólpassz, ami a kanadai táblázaton és a gólpassz listán is első helyet jelentett, míg góllövőként a második helyen végzett).

A következő szezonokról nem állnak adatok rendelkezésre egészen 2002-ig. Annyit lehet tudni, hogy a bajnoki cím után az 1999/2000-es idnyényben a Ferencvárosi Pingvinek a csalódást keltő hetedik helyen végeztek, majd két évvel később összejött egy negyedik pozíció.


A 2002/2003-as szezonra aztán ismét sikerült összeszedni a csapatot és ennek újabb bronzérem lett az eredménye.
Kezdődött minden azzal, hogy a Ferencvárosi Pingvinek megnyerték az alapszakasz B-csoportját 9 győzelemmel és mindössze egy vereséggel.
A nyolc csapatos rájátszásban azán a Hevület és a Cannibalz is erősebbnek bizonyult, így megint a harmadik helyért szólt a csapat számára a helyosztó, melyet a Szegedi Fekete Legyek elleni 7-4-es győzelemmel, meg is nyert.

A 2003/04-es szezonnak nagy reményekkel, és új névvel, RAFC Pingvinekként vágott neki a társaság. Ennek ellenére egy gyenge alapszakasz után (3. hely a csoportban a Hevület és a BVSC mögött, 3-1-3-as mérleg) a rájátszásban már nem sok esély maradt az aranyéremre és a csapat csak az ötödik helyre ért oda, miután a helyosztón a Skandináv Skorpiókat sikerült legyőzni 4-3-ra.

Nem kellett azonban sokáig várni egy újabb fellángolásra, rögtön a következő szezon végén (2004/05) a Pingvinek megszerezték harmadik ezüstérmüket.
Már az alapszakasz során sikerült idegenben legyőzni a Hevületet 8-4-re (igaz, hazai pályán 2-6-ra simán ki is kaptak tőlük), és a BVSC-t is 5-4-re (ám otthon megint zakó 2-6-ra). Mivel összesen mindössze hat csapat indult ebben az idényben, ezért a rájátszás négy csapata újabb körben mérte össze erejét, melyben a Pingvinek végül a második helyre értek oda, gólkülönbséggel megelőzve a CSZKA Cannibalz gárdáját.
A siker fő letéteményesei az év kapusa címet elnyerő Görbicz Attila (képünkön) mellett, a kanadai táblázaton a harmadik és negyedik helyet elnyerő Hídvégi András (G:18, A:13, góllövölista második hely) és Meggyes István (G:12, A:16) mellett a rutinos Homonnay Nimród (16 góllal az ötödik legeredményesebb) voltak.
Ebben a szezonban tűnt fel egy ifjú titán is, a gólpassz lista hatodik helyén végző Bárány Bence (10 assziszt), aki egyben a harmadik legtöbbet kiállított játékos lett a szezonban (66 perccel).

A Pingvinek innen négy szezonon keresztül csak a negyedik helyet tudták megszerezni.
2005/06-ban az alapszakasz vége a Hevület mellett a csoport második helyén találta őket, ám a rájátszásban a másik, újonc fehérvári csapat, a Jegesmedvék is megelőzték őket. A bronzot ezek után a RAFC úgy vesztette el, hogy nem jelent meg a Cannibalz elleni mérkőzésen.
A felemás szezon legnagyobb sikere minden bizonnyal az volt, hogy a legjobb csatár díjat egy Pingvinnek, Bárány Bencének ítléték oda, aki 28 góljával a második legeredményesebb csatár volt a szezonban, és aki emellett 8 gólpasszal még a kanadai táblázat dobogójára is felléphetett.

Szintén csalódást keltett a 2006/07-es szezon. Ragyogó alapszakasz, nyolc győzelem (két vereség mellett) és első hely a B-csoportban, majd újra csak a harmadik hely a felsőházban, újra a Hevület és a BVSC mögött, ismét egy elvesztett kisdöntő, ezúttal a CSKA Cannibalz ellen (4-6).

Elérkezett a 2007/08-as idény, de újra nem sikerült dobogóra állni. Az alapszakaszban megint a harmadik helyet sikerült elcsípni (a Hevület és a Jégveled mögött), és bár a rájátszás szépen indult (3-3 a BVSC, 7-3 a Szigeti Bikák, 3-3 a Fehérvári Jegesmedvék ellen), a vége mégis kudarcba fulladt. A két elszenvedett vereség közül különösen a BVSC elelni játék nélkül elszenvedett 0-5 lehet fájó, de a Jegesmedvék is széttépték a Pingvineket Fehérvárott (3-7). Ez utóbbi mérkőzés résztvevőit, kimenetelét és eredményét tekintve is megismétlődött a harmadik helyért rendezett mérkőzésen, így maradt ismét a negyedik hely.

A tavalyi szezonban aztán újra sikerült a felsőház. Az alapszakaszban 5 győzelem (BVSC o 6-4, Sharks o 13-6, Skorpiók o 15-2, Debreceni Sólmyok i 3-4, Skorpiók i 1-10), egy döntetlen (3-3 Sharks idegenben) mellett két vereség (BVSC i 2-5, Debrecen o 3-4) elég volt a második helyhez.
A rájátszásban aztán a másik csoportból érkező csapatok domináltak, de még így is összejött egy szép fehérvári siker a Jegesmedvék ellen (12-1). Végül az ötödik helyért a Debreceni Sólymokkal vívott mérkőzésen sikerült győzelemmel búcsúzni a szezontól (9-2).

A fenti eseménysoron végifutva nyilvánvaló, hogy a Ferencvárosi Pingvinek csapata az A-csoportból jogosan számít a felsőházi rájátszásba való bejutásra. Komoly ellenfelek voltak mindig is, és most is azok lesznek. Játékerejükön túl ráadásul két ex-Pingvin, Bárány Bence és a hátvéd Pál Bertram Jégveledbe történő távozása számukra még mindig érezhetően pluszmotiváció a hajtásra és a keménységre!!!

A Jégveled szempontjából vizsgálva a dolgokat a két csapatnak 8 mérkőzésre visszanyúló történelme van. Először a 2004/05-ös idény alapszakaszában találkoztak egymással, ahol mindkét meccset fölényesen nyerték a Pingvinek (2-16, 3-26). Két évig kellett várni a visszavágásra, ahol az alapszakaszban egy hazai Jégveled vereség után (2-8), idegenben sikerült rajtuk felülkerekedni (4-1). A 2007/08-as szezonban megosztoztak a győzelmeken, egy hazai 7-4-es Jégveled diadalt egy idegenbeli 4-5 követett, végül tavaly mindez ugyanígy alakult, rádaásul a rájátszásban (6-2, 4-5).
A Ferencvárosi Pingvinekkel szembeni örökmérleg tehát: 8 mérkőzés, 3 győzelem, 5 vereség 32-67-es gólkülönbség.

Tovább >>>

2009. október 27., kedd

A MAJL csapatainak bemutatása - Fehérvári Jegesmedvék

Jövő héten elkezdődik a szezon. És még legtöbben semmit sem tudunk arról mi és ki vár ránk. Ebben az új sorozatban amatőr módon próbálom bemutatni leendő és lehetséges ellenfeleinket. Remélem sikerül csigázni az érdeklődést. Az első részben bevezetek, majd rátérek a csoportbeli első riváls, a Fehérvári Jegesmedvék bemutatására.

Bevezetőként csak annyit, kicsit olyan ez mintha az igazi hőskorban járna az ember. Sajnos elég hiányos adatbankokat lehet csak találni a MAJL eddig szezonjairól, csapatairól, statisztikáiról, de amit fel tudtam lelni, azt összegzem a most indítandó sorozatban.
Terveim szerint igyekszem betekintést adni úgy magamnak, mint mindenkinek az eddigi idényekről, csapatokról, nagy egyéniségekről. Sajnos, mivel terjedelmi kötöttségeim vannak, ezért csak a mostani résztvevőkre koncentrálok, így természetesen sok azóta megszűnt, illetve most nem induló csapat (pl.: Cannibalz, Zalai Mamutok, Debreceni Sólymok) nem fognak ezen írásokban szerepelni. Bizonyára sok lesz a tárgyi tévedésem is, mivel az információk igen korlátozottak, bennfentes pedig sajnos nem vagyok. Fontos megjegyzésként még tisztázandó: sajnos a MAJL honlapján teljes mértékben hiányoznak az 1999/00, 2000/01 és a 2001/02-es bajnoki küzdelmek adatai, ezekből az évekből csak néhány helyezés ismert. Összeségében tehát a közölt adatokat a legjobb tudásom szerint, az általam fellelt összes információ esszenciájaként tárom elétek.

Szintén el kell mondanom, hogy a sorozatban szereplő összes képet és logót törvénytelenül szereztem be, így minden jogi következményt vállalnom kell, amennyiben az érintettek úgy gondolják! De merem remélni, amennyiben úgy érzik sérelem érte őket, elég ha utólag elnézést kérek az érintettektől. Bízom pozitív hozzáállásukban!

Lássuk hát!

Fehérvári Jegesmedvék


A Sorozatot a Jégveled „A” csoportos ellenfeleivel kezdem, így elsőként Székesfehérvárra látogatunk. Még a hozzám hasonló hokiamatőrök is tudják, hogy ez a város a honi jégkorong fellegvára, amit az is jelez, hogy a MAJL-ban immár évek óta két helyi csapat is reprezentáns résztvevő.
A bajnoki rekorder Hevület mellett a Jegesmedvék is komolyan veendő ellenfelek bárkinek, így idén már a csoportküzdelmek során sem lesz egyszerű felvenni ellenük a kesztyűt.

Amellett, hogy logójukról stílusosan egy kedves és aranyos Jegesmedve mosolyog ránk fontos tudni, hogy ebben a társaságban tisztelhetjük a legutóbbi két kiírás bronzérmesét. Sőt! Miután 2005-ben az akkor megszűnő OBII/B osztályát elhagyva csatlakoztak a MAJL mezőnyéhez, azóta egy ezüst (2005/06) és a már említett két bronz mellett, a 2007-es ötödik hely a legrosszabb szereplésük. Lássuk tehát a szezonokat.

Induláskor a fekete-narancsszínű csapat elsőszámú sztárjai Verebes János (a képen jobbra), Tóth Gábor (lentebb balra) valamint a kapus, Tobak Balázs voltak. Verebes a 2005/06-os szezonban 20 góljával a góllövőlista harmadik helyén végzett, Tóth pedig ugyanebben a pozicióban zárt a gólpasszlistán 17 assziszttal. Tobak Balázs ugyanebben az évben elnyerte a szezon legjobb kapusa díjat is.

Pedig a csapat indulása ekkor még az utolsó percben is kérdéses volt, néhány játékos múltját ugyanis még a legutolsó pillanatban is vizsgálgatta a Liga.
A problémák azonban végül megoldódtak.
Úgy tűnt, hogy csak a pályán kívül, hiszen az első meccsen rögtön hazai környezetben 1-4 után sikerült 4-4-re menteni a debütálást a BVSC ellen.
Ahogy lenni szokott, ez alighanem összekovácsolta a csapatot, amely idegenben behúzta a Skorpiók (11-5), majd újból a BVSC (5-1) hazai pályán ismét a Skorpiók (7-6), idegenben a CSZKA Cannibalz (6-5) elleni meccseket. Utóbbi csapattal szemben még egy hazai döntetlen is belefért (4-4).
Sajnos ebben az alapszakaszban a Jégveled nem volt komoly akadály, idegenben 9-2, otthon 8-2 volt az végeredmény, oda. A Jegesmedvék az alapszakaszt így veretlenül a B-csoport első helyén zárták.
A rájárszásban újra sikerült nagy skalpokat gyűjteni: RAFC idegenben (4-2), valamint Szigeti Bikák mindkétszer (9-6, 9-2). A Hevület elleni „idegenbeli” meccset játék nélkül nyerték a Jegesmedvék 5-0-ra.
Végül úgy esett, hogy a RAFC és a Hevület elleni hazai vereség (4-7, illetve 4-8) ellenére is sikerült a második helyen végezni, ezzel pedig létrejött a fehérvári házidöntő a Hevület ellen, ahol a rekordbajnok nem kegyelmezett. A 7-4-es vereség viszont így is azt jelentette, hogy a Jegesmedvék rögtön első MAJL szezonjukban bezsákoltak egy ezüstöt, amit eddig még nem sikerült megismételniük.

A 2006/07-es bajnokságnak így nagy reményekkel lehetett nekivágni, és ezt az alapszakasz első fordulói igazolták is: Zalai Mamutok (o) 11-1, Skandináv Skorpiók (i) 8-2. Utána azonban hullámvasútra ültek a Medvék, hiszen következett egy idegenbeli vereség a RAFC Pingvinek (4-9), majd hazai zakó a Jégveled (2-4) ellen, amit végül egy szűk (Skorpiók, 6-5) majd egy fölényes hazai diadal (Péti Jégmadarak, 8-1), zárt le.
De nem sokáig, következett egy izgalmas idegenbeli 8-8 a Jégveled ellen, majd egy súlyos hazai fiaskó egy elhalasztott mérkőzésen a RAFC-tól (2-7). A rapszódikus csoportbeli teljesítmény az alapszakasz második helyére mégis elég volt, hiszen az a Zalai Mamutok legyőzése (4-3) azt jelentette, hogy a Jegesmedvék a második helyen ismét a felsőházi rájátszásba jutottak.
Itt azonban elfogyott a tűz és az erő, öt vereség, a BVSC (3-8, 3-6), Hevület (2-5), CSKA Cannibalz (5-10, 0-5 – utóbbi meccsen játék nélkül!), és egy szívet melengető hazai győzelem (Hevület, 6-5) után végül az ötödik helyért lehetett küzdeni, amit a Jegesmedvék a Péti Jégmadarak ellen nagy csatában el is nyertek. A végeredmény 5-4 lett, úgy, hogy végig az ellenfélnél volt tulajdonképpen az előny.

A következő idényre, a 2007/08-asra csodálatos támadósor állt fel, amely a többi csapatrésszel kiegészülve újra a dobogóra repítette a Jegesmedvéket. Erről azonban később.
Az alapszakaszban az átalakult Újvárosi Hokillák ellen egy igen meggyőző, 27-1-es győzelemmel indult a szezon, amit sorozatos győzelmek követtek (Szigeti Bikák 6-2, 9-2, Skorpiók 15-6, 5-0 jn., Hokillák 24-2, BVSC 4-1 idegenben!) . A csapat ebben az alapszakaszban csupán egy meccset vesztett, hazai pályán a BVSC ellen (4-8).
A rájátszásban természetesen újra felsőház, ám újra csak felemás eredményekkel. Hazai pályán kikaptak a Hevülettől (3-6) és idegenben sem sikerült megnyerni egyetlen meccset sem (RAFC 3-3, Hevület 4-5, Jégveled 3-5). A hazai RAFC (7-3) és Jégveled elleni (7-4) diadal a döntőhöz ebben az évben sem volt elég. Maradt tehát a bronzmeccs, amit a RAFC Pingvinek ellen magabiztosan hozott is a csapat 7-3-ra.
Ezt a teljesítményt csak megkoronázza, hogy az idény első és második számú góllövőjét is a Jegesmedvék adták Gyűrűs Szabolcs (23 gól) és Milus Ádám (21 gól) személyében. Mivel Gyűrűs (a képen jobbra) a góljai mellé 16 azszisztot is jegyzett, így ő a kanadai táblázaton is az előkelő második helyen végzett, Milus (lentebb balra) ugyanitt a negyedik lett 12 gólpasszal. A csapat további sztárja volt Mathesz Dávid, aki 19 góllal és 10 gólpasszal a kanadai lista ötödikje lett.

A tavalyi, 2008/09-es szezonban a korábbi eredményt sikerült megismételni, de pont fordítva, egy közepes alapszakasz után egy remek rájátszással.
Előbbit a csapat három vereség (Hevület idegeben 3-4, Jégveled otthon 3-6 és idegenben 1-6) és két döntetlen (Zalai Mamutok i 7-7, 4-4) mellett az Újvárosi Hokillák (13-2, 15-0) és a városi rivális Hevület (6-4) elleni győzelemmel abszolválta. A Jegesmedvék így a bombaerős B-csoportban a harmadik helyet szerezték meg a későbbi bajnok Jégveled és az ezüstérmes Hevület mögött, így az eredményeket tekintve a leggyengébb résztvevői lehettek a felsőháznak.
Mivel a Jégveled és a Hevület a rájátszásban szinte (de csak szinte!) végigverte a mezőnyt, ezért a Jegesmedvék csapata egy 3-2-1 es mérleggel ismét jogot nyert a bronzmeccsre. A felsőházi eredmények: BVSC: 4-0, 4-4, Pingvinek: 1-12, 4-4, Sólymok 7-2, 8-1.
A harmadik helyért zajló mérkőzésen egy igazi fordulatos, vérbeli rangadón sikerült legyűrniük a BVSC-t 5-4-re, és ezzel meg is szerezték harmadik érmüket.


A számunkra fontos örökmérleget tekintve a Jégveled eddig nyolc alkalommal találkozott a Jegesmedvékkel. A 2005/06-os szezonban az alapszakasz mindkét meccsét simán elvesztettük (otthon 2-9, idegenben 2-8), majd a rákövetkező évben némileg fordult a kocka úgy, hogy idegenben sikerült őket megverni (o.: 8-8, i.: 4-2).
2007/08 során a felsőházi rájátszásban otthon 5-3 ra nyertünk, Fehérváron viszont 7-4-re kikaptunk. A tavalyi szezon alapszakaszában aztán a Jégveled kétszer is fölényes győzelemmel hagyta el ellenük a jeget (o.: 6-1, i.: 6-3).
Az összesített mérleg tehát : 4 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség, 37-41-es gólarány.

A Gyűrűs Szabolcsot, Milus Ádámot, Verebes Jánost, Tóth Gábort és a többieket a soraiban tudó Fehérvári Jegesmedvék ismét nagy esélyese a felsőházi rájátszásnak és az A csoport favoritjai közé tartozik. Az ellenük való két találkozó egész biztosan igazi élmény lesz!
Tovább >>>

2009. október 26., hétfő

Kirándulás a ködös Albionba, avagy két debreceni cívis-hurkás-gyerek naplója

A lehetőséget nemcsak meglátni kell, meg is kell ragadni és élni is kell tudni vele. Olyan híresen talpraesett magyar fiúk kirándulásáról szól az alábbi bejegyzés, akik ezt megtették. Ákos és Máté még szeptemberben csecsék és becsék mellett életreszóló élményekkel gazdagodott az Anfielden. Az összes kép megtekinthető a Fotóalbumban!

2009. 09. 16. Ezen a napon játszott egy Debreceni VSC nevű labdarúgócsapat egy jól hangzó Liverpool FC nevű világsztár labdarúgócsapattal. Ezen a jeles eseményen Sipos Hadbíró Máté jóvoltából én is részt vehettem. Ezúton is köszönöm neki a lehetőséget, és azt is hogy gondolt rám- Az alábbiak 36, egyhuzamban ébren töltött óra szikár bemutatásáról szólnak.

A szerda hajnali repülővel történő indulás előtt még beszéltünk este 11-kor kedden, hogy akkor minden rendben legyen, ajándékok (két üveg pálinka, csikóbőrös kulacs, a teljes Debreceni VSC labdarúgócsapat által dedikált 30-as számú Kiss Zoli mez) meglegyenek. Merthogy Máté munkahelyén (a nevét nem írom le, de egy kiskereskedelmi élelmiszerlánc) az európai nagyfőnök (valami vezető beosztású munkavállaló) és fia nagy Liverpool drukkerek és egy Loki sál kellett volna nekik. Máté erre odaadta az övét, de mondta, hogy pénzt nem fogad el. Erre mondta a nagyfőnök, hogy ilyet lehet, de akkor Máté és egy barátja a helyszínen kell, hogy megnézze a meccset, páholyból. Máté szólt nekem, elsőre nyűgnek tűnt, de persze belementem - első a barátság, meg ha valaki segítséget kér, nem szabad visszautasítani.

Szóval 4 óra alvás után már kint is voltunk a reptéren, ahol persze azonnal Máté kollégáiba futottunk. Ők munkaúton voltak kiküldetésben, persze Máté is mondta, hogy ő is, csak ez most fontosabb, mert Loki-meccsre kell mennie a T.sco megbízásából. Nem nagyon értették, dehát senki sem lehet tökéletes. Már a reptéren hatalmas Loki-táborral találkoztunk, mindenki izgatottan várta az estét, a gépet és az élményt. Érdekes módon senki nem fogyasztott alkoholt, ami nagyon helyes, mert így mi simán, minimális sorban állással hozzájutottunk 2 jéghideg Dreherhez reggel fél hatkor Ferihegyen. Négy órás alvás, no reggeli, sör, Loki-meccs, Liverpool, Nemzeti Sport, kezdő tizenegy, esélylatolgatás, "maj' Kizzoli lerúgja Dzserárdot, neféjjél". Az élmény megfizethetetlen.

Leszálláskor Szilárddal (egy külföldön élő barátunk) találkoztunk, aki bérelt autóval várt minket. Itt gyakorlatilag (értsd: az autóban) egy in medias res kezdés keretében azonnal vilmoskörtét bontottunk és fogyasztottunk. Érdekes, hogy 36 óra folyamatos ébrenlétet kizárólag alkoholos folyadékbevitellel töltöttünk el, de nem lettünk rosszul, sőt betegek sem lettünk. Ezen felül velünk tarottt egy nagyon jó fej rendőrcimbora is, így teljes volt a biztonságunk. Az út esélylatolgatással telt el.

Liverpoolba megérkezvén azonnal bementünk a Liverpool shopba, ahol értékes csecseket és becséket gyűjtöttünk. A városban ekkor már gyűltek a Loki-szurkolók. A hangulat egyre csak nőtt és nőtt. Ismerős arcok, piros sálak és pólók mindehol és mindenhol, és ismerős gonci barack illat (az egyik kifejezetten jó volt, olyan 3 éves lehetett, 50-es karikával ellátott, mégis karcmentes bél- és lélektisztító purgatórium, Fanta-vadmálnás féllityis kiszerelésben, aboriginal bajszos tulaj felajánlásában, stílusosan a Liverpool shop bejáratánál.


Vendéglátónkhoz nemsokkal a meccs előtt érkeztünk, ahol már vártak minket, mi pedig átadtuk az ajándékokat. Ezután mentünk a stadionba, a játékosbejáró felől. A szívünk már a torkunkban dobogott. Maga az épület és az egész fantasztikus volt, hogy ezúttal nem a megszokott helyen, a debreceni táborban voltunk, hanem a csinibini, puccos, de stílusos, angol “arisztokrata” pénzes zabálós sörözős VIP részlegben. Bár néha kicsit szomorúak voltunk, hogy mi nem énekelhetünk, mert a páholy környékén inkább a csendes meccsnézés a divat. Ezt a 3. Perc végén hangosbemondóban is a tudtunkra adták, miután a környező székeken ülők érdekesen néztek ránk egy egy hozzászólásunk után....

Alább néhány idézet Mátétól, amelyet egyébként egy interjúban tett közzé egy internetes hírportál. Azt hiszem ennél jobb leírást keresve sem találnék a meccsről:

“Már az is fantasztikus élmény volt, hogy az utcákon sétálva lépten-nyomon debreceni szurkolókba botlottunk. Felemelő érzés volt Angliában végre magyar futballcsapatért szorítani, ráadásul tétmeccsen. A főtáblára jutás volt számunkra az álom, amelyhez képest a BL csoportkörhöz kapcsolódó minden élmény, így a liverpooli kiruccanás is önmagában egy ajándék.”

“A stadionba belépve aztán azt is megtapasztalhattuk, mi az igazi profizmus. A létesítmény, a pálya magával ragadó, és minden arról szólt, a drukker hogyan érezheti igazán jól magát egy meccsen. A VIP hely ebben a stadionban nem extra komfortos páholyt, hanem a legjobb helyet jelenti, a felezővonal feletti, elkülönített lelátórészt. A meccs előtti fogadáson aztán ismét megtapasztalhattam, mi is az, amikor egy este csak a meccsről szól. Vendéglátóim ügyeltek arra, hogy tökéletesen hangozzék el a fogadás előtt a Loki kezdőcsapata, így velem olvastatták fel a Debrecen labdarúgóinak nevét. Bevallom, kicsit remegett a hangom, mégiscsak a Liverpool legtehetősebb támogatói köre előtt kellett beszélnem, bár ennél nagyobb öröm aligha érhetett, hogy felolvashattam a Polekszics, Bodnár, Mészáros kezdetű csapatnévsort. A meglepetéseknek persze ezzel nem volt vége, az öt fogásos vacsora mellé egy 30 oldalas, tökéletes szerkesztésű füzetet is kapott mindenki a Loki teljes történelmével, legnagyobb sikereivel, ami szintén szép gesztus volt. Igaz, az Oláh Gábor utcai stadionképet nem nagyon tudták értelmezni az üzletemberek, nekem kellett elmondani, hogy ez bizony a mi szentélyünk. A meccs előtt nem sokkal aztán egykori liverpooli klasszisok tartottak amolyan kiselőadást a magyar bajnokról, a csapat eredményeiről, és külön kiemelték: a Debrecen hat meccséből ötöt megnyert a selejtezők során. De jó volt ezt hallani!”

“Amikor hallgattam a mieink éneklését, bevallom az jutott az eszembe, hogy ha hasonló stadionjaink lennének idehaza, mint mondjuk a Liverpool arénája, akkor bizony retteghetne tőlünk Európa. Sokan ódákat zengenek ugyan az Anfield Roadról, ezen a meccsen azonban a debreceni szurkolók éneklése nélkül aligha lett volna felejthetetlen hangulat. Azt mondom, ha ezt hívják pokolnak, akkor Szófia a poklok pokla volt.”


“Büszkén álltam fel a lefújást követően a helyemről, és elhihetik, a körülöttem ülők is fellélegeztek, amikor lefújta a bíró a meccset. Jó páran megszorították a kezem, és dicsérték a Debrecent, nekem pedig szurkolóként talán az volt a legnagyobb élmény a liverpooli kalandban, hogy a csapat a várva-várt BL-rajton megmutatta, hogy kell harcolni, küzdeni. Büszke voltam arra ott és akkor, hogy lassan két évtizede ennek a csapatnak a lelkes drukkere lehetek. Szófia után, ismét jó volt magyarnak lenni idegenben.”

A visszaút katarzisban telt, újra autózás, repülőút. Reggel érkezés és már 12-re a munkahelyen is voltam. Persze nem voltam teljesen kipihent, de az élmény megérte. Azóta a képeket is megnéztük és újra teljesen a meccs hatása alá kerülök amikor rágondolok! 42 ezer Liverpooli énekli a You Never Walk alone-t és a BL-himnuszra bevonaulnak a csapatok! Élmény volt! Hajrá Loki! Hajrá Jégveled! Hidegfront!!!

Nagy Várvédő Ákos Zászlós








Tovább >>>

2009. október 23., péntek

MAJL Csoportbeosztás a 2009/10-es idényre

A MAJL Elnöksége elkészítette az idei szezon csoportbeosztását és sorsolását. Sajnos ez utóbbiról keveset lehet tudni, de az alapszakasz ellenfeleit legalább már ismerjük.

Igen, igen, igen. Hivatalos információk szerint is megvan az alapszakasz sorsolása. Rögtön egy olyan hírrel kell kezdeni, ami nem annyira örömteli: a Debreceni Sólymok ebben az idényben nem lesz bajnoki szereplő, így a keleti régió sehol nincs a bajnokságban képviselve…

Ez viszont azt is jelenti, hogy minden meccsre nyugodt szívvel lehet szurkolni menni.

Tehát végül idén is 10 csapatos a liga, melynek alapszakaszát két csoportba osztották. Valószínűsítem, hogy idén is, mint tavaly az első három helyezett jut a felsőházi rájátszásba, az utolsó kettő pedig az alsóházba. A rájátszásban körmérkőzések után a kialakult sorrend szerint kerül sor a helyosztókra, illetve a döntőre.

Természetesen a szurkolókra megint senki nem gondol, így az idei sorsolás még nincs fent a MAJL honlapján. Mindössze annyit lehet tudni, hogy a Jégveled a Drago Skorpiókkal kezdi meg nagyjából két hét múlva a küzdelmeket. Mindez az alapszakasz „A” jelű csoportjának nyitófordulójában fog történni.

A két csoport egyébként így néz ki:
A csoport
Fehérvári Jegesmedvék
Jégveled
Ferencvárosi Pingvinek
Drago Skorpiók
Szombathelyi Pingvinek
B csoport
UTE
Hevület
Szittyák
White Sharks
Újvárosi Hokillák

Első és legfontosabb: az alapszakaszban két vidéki túra lesz: Székesfehérvárra és Szombathelyre. Jó lenne tudni, ezekre mikor kerül sor, főleg a vasi túrára, de hamarosan biztosan kiderül.

Amennyiben a gépem is úgy akarja hamarosan jelentkezem még információkkal!
Tovább >>>

2009. október 22., csütörtök

Egy megvadult Horto változat a vámpírlányoktól

Igazi vérszomjas amazonok harci dala a következő pályázat. Ha nem parázol szavazz majd ide!

A lányok videójának mérete miatt, azt az alábbi linken érhetitek el:

http://www.youtube.com/watch?v=yzJ4JLdpYgo


Harcoló támadó,

Dalommal hadba induló.

Győzelmed nem feledem

csak Érted küzdök véremmel!

Ha jő Feléd

az ellenség,

tálba csorgathatod kiontott vérét!

Viharfelhő, ha közeleg

Hidegfrontként tombol sereged!


És akárki...! (és akárki)

Bárhol bárki...! (bárhol bárki)

Ha zúgva támad Rád mi óvjuk életed!

Küzdj és harcolj! (küzdj és harcolj!)

Higyj és lángolj! (higgy és lángolj!)

Már őrjöng sereged, hát támadj JégVeled!!!!




Tovább >>>

2009. október 20., kedd

Polly Projekt Pályázat - Horto Kortyoló

Időben elsőként érkezett nevezés a Horto Dalversenyre. Tessék erre is feltétlenül szavazni amennyiben tetszik ez a sajátosan vidám mindennapokat idéző hangvétel! :)





Szomjazó, szurkoló
Dalolsz hogyha van muníció,
Azért mert, szereted,
Ha törkölyszagú a leheleted

A pia jó, az nagyon jó,
A jégpályára pálinka való,
Egy fröccs után, két sör között,
S a Hidegfrontba meleg költözött.

A pia jó, a pia jó
Az nagyon jó, az nagyon jó
A jégpályára pálinka való, az való
Igyunk most, igyunk most
Igyunk itt, igyunk itt
És a Jégveleddel nyerjünk bajnokit, bajnokit

Tovább >>>

2009. október 19., hétfő

GPTHP - GabiPöntyeTomó Horto Projekt

GabiPöntyeTomó Horto Projektje. Eredeti feeling és paralelitás! Tessék megnézni és szavazni. Csak tessék, csak tessék!
A Polly és Dóri projekt mellett a harmadik versenyző:




Valami jóóóóóó
Gyönyörű jóóóóóó,
Messzire szálljon el a szóóóóóó
Ma itt vagyuuunk
Nem fáraduuuunk
Mi érted együtt harcoluuuuunk

Te vagy nekeeeem
Nem feledeeem
A legszebb álom éjjel, ez vagy te nekeeeem
Te vagy a vííííz, te vagy az íííííííz
És mikor elfáradok újra harcba hííívsz
Jégveledem (Jégveledem)
Egy szerelem (Egy szerelem)
Bárhová mégy is nekem ott van a helyem (a helyem)
Jégveled ott, (Jégveled ott)
Jégveled itt, (Jégveled itt)
Veled mi ott leszünk még
Akkor is, ha síírsz!

Tovább >>>

2009. október 10., szombat

Megkezdődött a visszaszámlálás...

2009 október 9-én éjfélkor lezárult a Magyar Amatőr Jégkorong Liga 2009/2010-es szezonjára adott nevezési határidő. A MAJL honlapján letőlthető Alapszabályból szemezgettem ki a számunkra izgalmasnak tűnő pontokat.

Na. Az első dolog, azoknak írom, akik legfeljebb annyit értenek a jégkoronghoz, mint én, hogy idén is egy alapszakasz-rájátszás rendszerű bajnokságnak nézünk elébe.
Tavaly tíz csapat indult el a pontvadászatban, akiket két 5-ös csoportba sorsoltak. Itt egy oda-vissza játszásos alapszakasz után az első 3-3 helyezett került a felsőházi, az utolsó 2-2 helyezett pedig az alsóházi rájátszásba.
A helyosztókra az itt kialakult újabb oda-visszavágós rendszerben kialakult sorrend alapján került sor. Mivel a Jégveled itt második lett a Hevület mögött, így ez a két csapat játszotta a döntőt. Mindenki tudja milyen eredmény született...
Ha és amennyiben ez idén is így alakul, az azt jelenti hogy legjobb esetben 19 mérkőzés vár a Jégveled csapatára ebben a szezonban is. Nem ismerem a Liga jelenlegi helyzetét, de legalább 10 csapat az elmúlt 3 bajnokságban mindig összejött, ezért bízom benne, hogy ez most is így lesz.
Persze a konrét tények ismeretében érdemes majd jobban elmerengeni, de érdemes megtekinteni az Alapszabály 6. § (6) pontját amely az elfogadható mérkőzés-időpontokat a következőképpen állapítja meg:

1. Amennyiben a vendégcsapat 100 km-nél messzebbről érkezik:
a) hétfő-csütörtök 19-20 óra közötti kezdési időpont
b) péntek 19-21 óra közötti kezdési időpont
c) szombat 11-21 óra közötti kezdési időpont
d) vasárnap: 11-20 óra közötti kezdési időpont

2. Amennyiben a vendégcsapat 100 km-nél közelebbről érkezik:
a) hétfő-csütörtök 18-21 óra közötti kezdési időpont
b) péntek 18-22 óra közötti kezdési időpont
c) szombat 10-22 óra közötti kezdési időpont
d) vasárnap: 10-21 óra közötti kezdési időpont
Ettől természetesen mindkét fél beleegyezése esetén el lehet térni.
A mérkőzések 3x30 perces harmadokban, futóóra mellett kerülnek megrendezésre, így szünetekkel együtt nyugodtan lehet azzal számolni, hogy egy-egy meccs körülbelül két óra tiszta időt fog igénybe venni.

Azt is tudni kell, hogy hideg van egy eseményen hideg van, így mindenki készüljön melegen. Sapka, kabát......ja, és remélem a sállal, aki nem akar, annak hamarosan nem kell bajlódnia :)

Tovább >>>