
2005/06-os szezon előtt ugyanis az egyesületbe beolvadt a Fővárosi Jégverés névre hallgató csapat, akik a megszűnő ligában bronzéremig jutottak. A keret így nagyjából 10 fővel bővült, ami egyrészt érezhető minőségi javulást hozott, de legfőképp megteremtette az alapját egy egységes társaságnak. Ekkor került a csapathoz (a teljesség igénye nélkül) Pap Lehel, Gerőfi Gábor, Palkovits Norbert, Sós Balázs, Kardos Zoltán, Zsendovits Ábel és Kozák Ákos is.
A jégveréses különítmény mellett a csapat olyan fontos tagokkal egészült még ki ekkor mint Adler Tamás vagy később Kondrát Péter.
A 2007-es kilencedik hely ennek tükrében is mérendő. Az előrelépés megtörtént, és következő célként már ország-világ előtt a látványosabb eredmények elérését kellett kitűzni...
Új sikerek útján: a 2007/2008-as szezon
Sokmindenben lehetett, illetve kellett tehát előrelépni ebben a szezonban, hiszen a csapat célja nem volt más, mint a folyamatos fejlődés. Ehhez elsősorban egy komolyabb eredményt kellett volna elérni végre.
A sorsolás azonban nem volt kegyes, az A-csoportban a Jégveled mellé olyan csapatok sorakoztak fel, mint a Hevület, a RAFC Pingvinek, a Zalai Mamutok és a White Sharks. A felsőházba jutáshoz ebben az évben is legalább a harmadik helyen kellett végezni.
A lelkesedés rögtön az első fordulóban egy parádés 7-4-es győzelmet hozott hazai környezetben a RAFC ellen. A nagy formában játszó Adler 3 gólt is ütött, és nagyban hozzájárult valami olyasmihez, ami először fordult elő, nevezetesen az, hogy a Jégveled győzelemmel kezdett egy bajnoki idényt.
A remek kezdést egy tetszetős 6-4-es diadal követte Zalaegerszegen a Zalai Mamutok ellen, egy olyan mérkőzésen, ahol 0-2-ről 5-2-re sikerült a társaságnak fordítania és a maga javára billenteni a mérleget.
A lendület a harmadik játéknapon tört meg, amikor az addig szintén két győzelmet gyűjtő székesfehérvári Hevület 4-3-ra legyőzte a Jégveled csapatát egy parádés meccsen. A hazaiak már az első harmad végén 3-1-re vezettek, ám a vendégek szívós küzdelemben kiegyenlítettek. Sajnos a győztes gólt a Hevület szerezte meg, aki a csoportban így meglépett a Jégveled előtt.
A vereség szerencsére nem törte meg a lendületet és könnyű hazai győzelem következett a White Sharks (8-1), és egy kicsit nehezebb a Zalai Mamutok (5-3) ellen. Ez utóbbi siker pedig azt jelentette, hogy 5 mérkőzés lejátszása után biztossá vált: a Jégveled ebben a szezonban első alkalommal tagja lesz a felsőházi rájátszásnak!
Nem volt azonban mindegy, hogy ott hány pontot fog magával vinni a csapat! Nagy kár, hogy az ekkor a már biztos csoportgyőztes, és emiatt vélhetően kicsit kiengedő Hevület ellen csak egy 4-4-re futotta, ráadásul úgy, hogy a fehérváriak már 0-4 arányban vezettek...
A továbbiakra nézve szintén nagy hátrány volt a RAFC elleni 5-4-es vereség is, ami miatt a rájátszásba (a Hevület és a Pingvinek jutottak még fel), mindössze 3 pontot vitt magával a csapat.
Mivel a RAFC ezt követően a Hevületet is legyőzte, ezért az utolsó forduló előtt beelőzték a Jégveledet.
Eljött az utolsó játéknap, ahol visszatért a jó forma, és a White Sharks ellen idegenben egy 7-2-es sikerrel sikerült búcsúztatni az alapszakaszt. Ekkor még a szerencse is a csapat mellé állt, hiszen a másik mérkőzésen a RAFC csupán egy 7-7-re volt képes a Zalai Mamutok ellen.
Pillanatnyilag azonban csak az volt a fontos, hogy a Jégveled csapata a Hevület mögött másodikként lett a rájátszás tagja egy 5-1-2-es alapszakaszbeli mérleggel!
A felsőházi induláskor azonban 3 hozott pontjával a Jégveled csupán az ötödik helyen állt. A listavezető Jegesmedvéknek és a BVSC-nek volt 6-6, a Hevületnek 5 és a RAFC-nak 4 pontja. A hatodik helyen a Szigeti Bikák szerénykedtek nulla ponttal.
A Jégveled története első felsőházi mérkőzésén aztán 3-6-os vereséget szenvedett a bajnoki címre törő BVSC ellen, ám rögtön utána a másodikat már meg is nyerte a Szigeti Bikák ellen 7-3-ra.
E történelmi győzelmet követően azonban 4-2-es vezetésről sikerült kikapni a Jegesmedvéktől 4-7-re, a BVSC elleni újabb, 3-5-ös fiaskó után pedig biztossa vált, hogy a hátrelévő két meccs eredményétől függetlenül a csoport ötödik helyét sikerül majd megszerzni, így lehetett készülni a Szigeti Bikák elleni helyosztóra.
Ezelőtt azonban született egy 5-3-as győzelem a Jegesmedvék ellen, ami azért érdekes, mert a fehérvári vendégcsapat ezzel a vereséggel vesztette el esélyét arra, hogy döntőt játszhasson! Az utolsó meccset aztán játék nélkül 0-5-re vesztettük el, a Bikák ellen.
Nem úgy a helyosztót! A Jégveled egy igazi, gólgazdag parádés mérkőzésen 12-8-ra győzedelmeskedett a Szigeti Bikák ellen, és így végeredményben az ötödik helyen fejezte be a szezont!
Ebben a bajnokságban a Jégveled játékosok közül Adler Tamás lőtte a legtöbb gólt, méghozzá 15-öt, ezzel a góllövők közt a hetedik, 13 aszisztjával pedig a gólpasszlista hatodik helyén végzett. Összesítve a kanadai táblázaton szintén a hatodik legjobb játékos volt.
2008/2009-es dicsőséges szezon

Az ötödik hely sikernek számított, olyan eredménynek aminek túlteljesítése újabb játékosokat is vonzott a Jégveled öltözőjébe. Többen érezték úgy, hogy most van itt az alkalom, és igazi ütőképes csapat formálódhat az új edző, Kordisz András (jobbra) kezei alatt.
A Jégveledet látszatra ismét a nehezebb csoportba, a B-jelűbe sorsolták a Hevület, a Jegesmedvék, a Mamutok és az Újvárosi Hokillák, azaz csupa vérre éhes vidéki együttes mellé.

Az első fordulóban a csapat szabadnapos volt, utána viszont nagyon bekezdtek idegenben a Hokillák ellen, hiszen 25-1-re (!) sikerült győzni ellenük. Bár az újvárosiak csapata nem jelentett komoly kihívást később sem senkinek (az alapszakaszban nulla ponttal és 5-138-as gólkülönbséggel zártak), mindenképp érdemes megjegyezni, hogy Konrád Márió (balra lentebb) és Kondrát Péter (jobbra) 5-5, Adler Tamás pedig egymaga 4 gólt (és 5 aszisztot), Zsíros Gábor pedig 4 gólpasszt szerzett a mérkőzésen!

Aztán sajnos becsúszott az első vereség is, méghozzá hazai pályán a Hevülettel szemben. A 3-6-os végeredmény az utoldó harmadbeli összeomlásnak köszönhető, amit a rutinos bajnoki címvédőnek 4-0 arányban sikerült megnyernie.
Ahogy kell, Fehérvárra indult a menet bosszút állni, ám nem a Hevületen, hanem a Jegesmedvéken töltötték ki a srácok mérgüket, méghozzá magyarosan 6-3-as győzelmet aratva, amit a következő meccsen még megtoldottak a Hokillák ismételt agyoncsapásával (19-0)!
Az igazán sorsdöntő mérkőzésre a következő alkalommal, Zalaegeszegen a Mamutok ellen került sor. Vérre menő küzdelemben (mindkét oldalon 30-30 perc kiállítást ítéltek a bírók) 6-4-gyel a Jégveled elhozta a pontokat idegenből és ez azt jelentette, hogy 5 meccs után nyolc ponttal, a már hatot játszó, és öt ponttal álló Mamutok előtt, ami a fesőhéziba való bejutást illeti, szinte behozhatatlan lett az előny.
De csak szinte! A következő fordulóban az i-re a pontot nemcsak feltenni sikerült, hanem a felkiáltójelet is kitették mellé! Ugyanis a Hevület ellen az addigi talán legnagyobb fegyvertényt hajtotta végre a csapat: 4-3-ra nyert a idegenben és ezzel pedig átvette a vezetést a csoportban!
A küzdelem itt sem volt akármilyen, a meccset az utolsó harmadban sikerült megnyerni úgy, hogy a hazaiaknál a végén 30, a vendégeknél pedig 27 perc kiállítást kellett mérni. A mérleg még négy fegyelmi büntetéssel is emelkedik, Orsós Dániel a hazaiaknál, Kordisz András, Kondrát Péter és Imre Róbert pedig a vendégeknél kényszerült ilyetén módon lehiggadni.
A Jegesmedvék elleni hazai meccsen a cél már az volt, hogy lehetőség szerint szaporítsuk a rájtszásba vihető pontok számát (a vendégek a bejutásért még a Mamutokkal vívtak élet-halál harcot). A 6-1-es végeredmény nemcsak azt bizonyítja, hogy ez sikerült, hanem azt is, hogy szó sem volt lankadásról, babérokon való pihenésről!
Ugyanez volt a cél a Mamutok elleni utolsó alapszakaszbeli meccsen is, azzal együtt, hogy az ismét csak fölényes, 7-3-as győzelem azt jelentette, hogy a Jégveled csoportgyőztesként 7-0-1-es mérleggel jutott a bajnokság felsőházi rájátszásába!
Az itt szereplő csapatok közül a BVSC és a Jégveled állt hozott pontok tekintetében az élen 6-6 ponttal, a Hevületnek és a Ferencvárosi Pingvineknek 4-4, a Jegesmedvéknek és a Debreceni Sólymoknak pedig 2-2 pontja volt. Mindez pedig igen izgalmas felsőházi mérkőzéseket ígért az elkövetkezendő hetekre.
Az első fordulóban a BVSC rögtön egy sima 4-0-ás verést kapott a Jegesmedvéktől, és mivel a Jégveled 6-2-re lelépte a Ferencvárosi Pingvinek csapatát, az első játéknap után az első helyen találta magát a sárga mezes csapat! Mögéjük szorosan felzárkózott a Hevület is, aki hozta a papírformát, és 6-0-val küldte haza a Sólymokat.
A Hevület és a Jegesmedvék ezután gyors ütemben kezdték gyűjteni a pontokat. Előbbi 4-3-ra legyőzte a BVSC-t, majd 4-0-ra a Pingvineket, utóbbi pedig bár előbb kikapott 12-1-re a Ferencvárostól, utána 8-1-re intézte el a Sólymokat.
A Jégveled következő meccsére csak ezen játéknapok után került sor, és mint utólag látható, megártott a szünet. A Ferencvárosi Pingvinek ugyanis bosszőt álltak, és 5-4-es győzelmükkel nagy veszélybe sodorták a már merész álmokat szövögető csapatunk szezonját. A vereség nemcsak váratlan volt, hanem fájdalmas is, hiszen az első harmad után még 3-0 állt az eredményjelzőn, a javunkra. A mérkőzés egyébként önmagában is külön krónikát igényelne, itt most legyen elég annyi, hogy alighanem sokáig be nem hegedő sérelmeket szerzett a csapat, ami még sokái külön pikánssa fogja tenni a Jégveled-Fradi rangadókat!
Sok kesergésre azonban nem volt idő, megszületett a kötelező győzelem a Debrecen ellen (8-5), és mivel a Hevület 4-1-re legyőzte a BVSC-t, úgy tűnt, hogy a vasutasok ellen vívott idegenbeli meccsen akár be is lehet biztosítani a második, döntőt érő helyet.
A rögös úton meg kell tanulni a lehetőséget megragadni. Ezen az elhalasztott mérkőzésen pedig ez nem sikerült! A BVSC simán, 7-2-re elpáholta a Jégveled együttesét, és ismét nyílttá vált a küzdelem. A Hevületet már nem lehetett megelőzni, de még három csapat pályázott mögöttük a második helyre, ami pedig a döntőt jelentette! A Jégveled 8 meccs után 10, a Jegesmedvék 7 meccs után 8, a BVSC pedig 8 meccsel a háta mögött, szintén 8 ponttal vágott neki a hajrának!
A sors megadta a gyors visszavágás lehetőségét. A BVSC elleni hazai mérkőzésen már világos volt: ha a Jégveled legyőzi ellenfelét, akkor biztosan a döntőbe jut. A csapat ezen a meccsek már komolyabb szurkolói támogatásban is részesült, és végül fölényesen, 5-2 arányban győzött is. Kezdődött az ünneplés, hiszen teljesült a nagy álom: lehetett készülni a Hevület elleni döntőre, meg lehetett újra cibálni az ororszlán bajszát!
A debreceni mérkőzés a Sólymok ellen már egy felszabadult örömjátékot, és 8-5-ös sikert hozott.
A helyosztókat, így az aranyéremért játszott döntőt is 2009. március 21-én rendezték meg. A szép számú és zajos (!) nézőközönség egy remek bronzmeccs után (5-4-re nyert hosszabbításban a Jegesmedvék csapata a BVSC ellen), a döntő első harmadában egyoldalú játékot láthatott. A Hevület sorozatban ötödik bajnoki címéért hajtott, és magabiztosan kezdte el darabokra szedni a közegtől talán kissé megilletődött Jégveled csapatát és így az első harmadban 3-0-ás előnyre tett szert.
Konrád Márió szerencsére még az első szünet előtt megszerezte a szépítő gólt, Imre Róbert passzából), így azért nyilvánvaló volt, hogy csüggedni egy másodpercre sem szabad!
A második harmadban történt minden, emberhátrányok, előnyök és egy meg nem adott Jégveled gól is! A feszültség nőttön nőtt, hiszen felvátva forogtak veszélyben a kapuk, sajnos azonban nem sikerült közelebb kerülni az ellenfélhez, a harmad gól nélkül ért véget.
A harmadik játékrészben aztán a Jégveled mindent egy lapra téve nekiesett a Hevületnek. Ennek a kapkodásnak aztán volt, hogy kettős emberhátrány lett a vége, és sajnos csak teltek-teltek a hosszú percek, találat nélkül.

Egészen addig, amíg kiderült: a Hevület játékosok is idegesek, nem először a mérkőzésen elcserélték magukat, és így kiállítás miatt emberhátrányba kerültek. A fórt kihasználva Bárány Bence (balra) középreadását pedig Adler Tamás végre- valahára bevágta a kapuba! Már csak egy gól, egy akármilyen kicsi gól kellett az egyenlítéshez!

Hogy ezt a gólt ki és mikor szerezte, az számomra sohasem fog kiderülni (egyébként is elég keveset láttam a pályán zajló eseményekből). Először is megállt az óra, így kézi mérés miatt nem lehetett több, mint pár másodperc a végső dudaszóig. Másodszor a statisztikák szerint megint Adler villantott, és pofozta a korongot a kapuba. Ez azonban kipattant onnan és csak Gáborik Roland (jobbra) ismétlése után szakadt le az üvöltéstől a nézőtér!
Lényeg a lényeg, hogy következhetett az aranygólig tartó hosszabbítás, ahol 4-4, majd egy páros kiállítás miatt a végén már csak 3-3 mezőnyjátékos küzdött egymással. Bár Adler és Kondrát előtt is kihagyhatatlan ziccerek adódtak, a győztes gólt mégsem sikerült megszerezni, így, csak hogy még színesebb legyen az este, következtett a büntetőpárbaj!
A hat lövésből mindössze egy ment be, méghozzá a Kondrát Péter által elvégzett büntető, ez pedig azt jelentette, hogy a Jégveled csapata a 2008/09-es MAJL szezonban megnyerte az aranyat, a bajnoki címet és a vándorserleget.

Az érem mellé Zsíros Gábor (balra) megnyerte az év hátvédje címet, Adler Tamás 23 góllal gólkirály lett, valamint összesen 43 ponttal megnyerte a kanadai táblázatot is (a 20 gólpassz a második legtöbb volt a ligában). Kondrát Péter 17 találattal a góllövőlista harmadikja, 29 pontjával a kanadai táblázat hetedikje lett. Szintén a legjobbak között végzett Konrád Márió, aki 12 góllal, és 18 aszisztal (30 pont) a kanadai lista hatodik helyén végzett (és ezzel együtt a gólpassz lista negyedikje is lett).
Az idei keret
Ezúton is elnézést kérek minden olyan érintettől, akit érdemtelenül kihagytam a krónikából. Ennek oka pusztán az információhiány és a terjedelmi korlátok voltak. Álljon hát még ehelyütt a 2009/2010-es bajnoki évadra összeállt keret, ahonnan remélem nem maradt ki senki. Ugyanez a jegveled.hu-ni s fenn van, de legyen minden szépen egyben!
Nagyon remélem, hogy jövőre már minden fontos részlettel tisztában leszünk, és a dolgok telejs valójában örökíthetjük meg az utókornak ezen dicsőséges időket!
Csak a Jégveled!
Kapusok
#5 – Ágoston Ferenc (Sógi)
(Sógi hátvédként – úgy is mint alapító tag - kezdett a Jégveledben)