
Az utolsó alapszakaszbeli találkozón a Szittyák annak örülhettek, hogy megúszták az első meccshez hasonló és a Debreceniek által kapott nagyságú zakót. Persze a méret így sem volt kicsi, a végeredmény 8-1-es újpesti győzelem.
Így aztán a lila csapat a felsőházba hat ponttal érkezett, mellyel az első helyről várhatta a soron következő hat mérkőzést. Öt-öt ponttal kezdtek a Pingvinek – mind a Fradi, mind a Szombathely – és néggyel a Hevület SE, ám kérdés volt, hogy a könnyűcskére sikerült alapszakasz után mekkora játékerőt képvisel majd az Újpest az A-csoportból érkező és papíron erősebb versenyre késztetett csapatok ellen. A munka dandárja tehát még hátra volt.
Az első fordulóban rögtön Szombathelyre vezetett az út egy olyan csapathoz, amely az alapszakaszban hazai pályán mindössze egyetlen pontot vesztett és meg is nyerte csoportját. Az Újpestiek tehát talán saját magukat is meglepték, amikor az első harmad végén 1-4-es vendég vezetést jelzett az eredményjelző. Persze ezért a pályán tettek is a lilák, leginkább Kovács Gergely, aki egymaga három gólt szerzett ebben a játékrészben. A második harmadban aztán Gangel növelte az előnyt, a harmadikat pedig döntetlenre hozták csak a Pingvinek, a vége tehát egy Liga-szerte hangos, 7-3-as újpesti siker lett, amivel nem csak a szombathelyi, de a Hevület ellen vereséget szenvedő Ferencvárosi Pingvinek ellen is sikerült három pontos, lőtávolon kívüli előnyre szert tenni a döntőt biztosító első két hely megszerzéséért folytatott küzdelemben.
A rájátszás játékos-statisztikái:
Egy Újpest-Ferencváros találkozó bármilyen szinten, bármilyen sportágban csúcsderbinek számít. Így történt ez 2010. február 13-án is, amikor a zöld-fehér Pingvinek voltak a vendégek a Jégcsarnokban.
Rögtön a kezdés után öldöklő csata kezdődött, mely csak a szünet előtti utolsó pillanatban hozta meg első értékelhető gyümölcsét egy újpesti gól képében (szerzője Mezőcsáti Tamás - emberelőnyből).
A szünet után kiegyenlítődött a játék, előbb Schittler Ákos majd Kovács Gergely volt eredményes, a Ferencváros azonban ezek között egy-egy góllal tudta tartani a lépést. A zöldek ereje a harmadik etapra fogyott el. Gangel használt ki azonnal egy emberelőnyt, amire még válaszoltak a Pingvinek, ám az újpestiek ezután a 77. és 78. percben is megtömték a vendég kaput.
A 6-3-as győzelemmel nemcsak két pontot, hanem a dicsőséget is megszerezték a lilák, egyúttal bizonyították azt is, hogy nem aludtak az alapszakaszban, és hogy immár első számú esélyesei a bajnoki finálénak.
A Fehérvári Jegesmedvék ellen a kapitány Barna Péter és Mezőcsáti Tamás voltak a főszereplők s ez társaik számára is üdvözítő volt, hiszen előbbi 2 góllal, 3 gólpasszal, utóbbi pedig 3 góllal és egy gólpasszal járult hozzá a hat nullára megnyert első harmad utáni viszonylag sima győzelemhez. A harmadik harmadot 3-0-ra nyerte az Újpest, így az is simán belefért, hogy a másodikban pihenjenek és elveszítsék azt, szintén 3-0 arányban.
A következő körben érkezett a Szombathely, akik ellen főleg a második játékrész sikerült mozgalmasra, amikor ide-oda kapott gólok után kialakult az 5-5-ös végeredmény. A pontosztozkodással ugyan az Újpest kilenc meccse tartó győzelmi sorozata szakadt meg, de ha még matematikailag nem is, gyakorlatilag eldőlt, hogy sikerült bejutni a bajnoki nagydöntőbe.
Pontszámban ugyanis ekkor a Szombathely már nem érhette be a csapatot, a Ferencváros pedig csupán úgy előzhetett volna, ha a lilák minden további meccsüket elvesztik, ők pedig az összeset nyerik ráadásul úgy, hogy az Újpest ellen egy legalább négygólos győzelmet aratnak.
A Fradi, akinek természetesen a második hely is elég lett volna a fináléhoz alaposan felszívta magát az idei második találkozóra. Az első harmadban gyönyörő hokival 4-2-re vezettek, ám a másodikban szinte teljesen kikapcsolták az aksit. Kovács Gergely, Pechl Péter, Homenko Alekszej, Pechl Péter, Kovács Gergely. A szép sorminta a második húsz perc újpesti gólszerzőinek felsorolását jelenti, ezekkel a gólokkal pedig 5-0-ra sikerült megnyerni a játékrészt.
Hiába rohamozott a Fradi végig a harmadik harmadban és hiába nyerték meg azt is 4-2-re, a fenti rövidzárlat azt eredményezte, hogy ismét nyert az Újpest és a csapat most már matematikailag is bent volt a döntőben.
A Jegesmedvék elleni meccset egy találkozó végi tusakodás (és két nagybüntetés: Schittler Ákos, Radó Gábor) ellenére barátian kihozták egy 5-5-ös döntetlennel, így a csapat a felsőházat első helyen zárva, az egész szezont tekintve mindössze egyetlen vereséget és két döntetlent „elszenvedve” került a fináléba, ahol a tavalyi ezüstérmét aranyra cserélni igyekvő Hevülettel kellett szembenézni, az idény során harmadjára.
A felsőház végeredménye:

A döntő pedig ebben az évben is olyanra sikerült, amilyennek egy döntőnek lennie kell, ráadásul sokáig a lilák szája íze szerint alakultak az események. A negyedik percben Kovács Gergely ugyanis megszerezte a vezetést, majd Schittler Ákos egy egyéni akció végén kettőre növelte az előnyt. A Hevület nekiállt volna ledolgozni az első tíz percben összeszedett hátrányt, azonban 14:52-nél Fehér Ferencet kiküldték a bírók két perce, amiből csak 26 másodpercet kellett leülnie. Ez természetesen azt jelenti, hogy az emberelőnyt kihasználta az Újpest, név szernit Gangel László, aki Mezőcsáti passzát követően szerezte meg a harmadik gólt a liláknak. A gólszerzők közé az első harmadban még egy újpesti, mégpedig Horváth Csaba iratkozott fel, így a szünetre 4-0-ra ment az első bajnoki címéért küzdő Újpest.
A Hevületet azonban soha nem szabad leírni, a 24. percben Percze Zoltán és Fehér Ferenc szépítő góljai között mindössze 11 másoderc telt el, és ez a rövidzárlat elég volt arra, hogy a fehérvári rekordbajnok visszajöjjön a meccsbe. Pláne a harmadik harmadban, amikor egy emberelőny lejárta előtt pár másodperccel Börczi Tamás a harmadik Hevület-gólt is megszerezte, majd amikor három és fél perccel a lefújás előtt Dékány Gergely kiegyenlített akkor sokaknak felsejlett a Jégveled tavalyi (éppen a Hevület elleni) diadala, ami hasonló forgatókönyv alapján született meg.
Ez a csata azonban nem így volt megírva. Másfél perc volt még ugyanis hátra, amikor Gangel László visszaadta a kölcsönt Mezőcsátinak, aki a szezon legfontosabb mozdulatát produkálta az ütővel, és a hálóba juttatta a korongot. Az ellenfélnek nem maradt már lehetősége az újabb egyenlítésre, így az Újpest amatőr jégkorong csapata története során – ide értve a sokkal több BVSC-s évet is – először lett bajnok a Magyar Amatőr Jégkorong Ligában!
A bajnokcsapat a döntő nélkül 13 találkozót játszott, és ebből csak az első, Hevület elleni csatát vesztette el. Huszonhat jégkorongozó öltötte fel magára a mezt, közülük a legemlékezetesebbet pedig Mezőcsáti Tamás (mindössze nyolc meccsen 12 gól és 15 asziszt), Gangel László (17g, 9a), Kovács Gergely (13g, 11a) és Homenko Alekszej (7g, 13a) nyújtotta. Szintén alapember volt a csapatban Schittler Ákos, Horváth Csaba, Radó Gábor, Barna Péter, Bokor Gábor, Birke Attila, és a kapus Regős János.
A bajnokcsapat: